'Тобол', 'АСТАНА' І 'Кайрат' ЙДУТЬ БЕЗ ВТРАТ. ОГЛЯД 3-го ТУРУ ЧЕМПІОНАТУ КАЗАХСТАНУ

Три команди КПЛ поки не терплять осічок в поточному чемпіонаті. І це медалісти минулого сезону. ‘Тобол’ Володимира Газзаєва продовжує утримувати лідерство за додатковими показниками. Якщо в попередніх турах костанайци громили своїх суперників, то в звітний ігровий день добули вікторію з великими труднощами, зламавши опір ‘Шахтаря’ лише на 88-й хвилині. Крокують в ногу з ‘Тобол’ і головні претенденти на ‘золото’ ‘Астана’ і ‘Кайрат’. Записні фаворити на цей раз здобули три очки впевнено. Чемпіон здолав зухвалий на старті ‘Жетису’, провівши в його ворота два м’ячі, а ‘Кайрат’ і зовсім тричі засмутив перебуває в тяжкому становищі ‘Актобе’. На четвертому ж місці розташувався з сімома очками ‘Ордабаси’. Клуб з Шимкента є єдиним, хто в цьому сезоні ще не пропускав. У матчі ‘Ордабаси’ з ‘Окжетпес’, який завершував третій тур, трапилася перша нічия в поточному чемпіонаті. Тим часом, тільки три команди з дванадцяти ще не пізнали радості перемог. Турнірну таблицю замикають ‘Шахтар’, який у всіх трьох матчах демонстрував симпатичний футбол, але скарбничку так і не поповнив, і ‘Актобе’, у якого в графі ‘набрані очки’ і зовсім красуються ‘- 12’. При цьому ‘червоно-білі’ не можуть заявляти новачків і змушені виносити домашні матчі в Костанай.

Поєдинок між ‘Астаною’ і ‘Жетису’ в Талдикоргані з повним правом можна було вважати центральним у 3-му турі прем’єр-ліги. Обидві команди стартували в чемпіонаті з двох перемог, і семіреченци навіть обходили чемпіона за додатковими показниками. ‘Астана’ підходила до цієї зустрічі з кадровими проблемами в обороні - зі збірної Казахстану з травмами повернулися Євген Постников і Юрій Логвиненко. І в цьому був певний шанс господарів. Втім, у ‘синьо-жовтих’ було ким замінити травмованих. У минулому сезоні ‘Астана’ в усіх трьох матчах чемпіонату дуже впевнено здолала ‘Жетису’ (із загальним рахунком 8: 0), однак тепер талдикорганци, надихнувшись вдалим стартом, сподівалися дати бій гегемонові казахстанського футболу. І почали зустріч господарі дуже активно. На 11-й хвилині Мантас Кукліс отримав передачу перед чужій штрафній і вистрілив начебто напевно, проте його потужний удар прийшовся в поперечину воріт Ненада Еріче. Через деякий час в ході контрвипади гостей Антоніо Рукавина навісив на дальню штангу, м’яч зачепив захисника і ледь не залетів у ворота. ‘Синьо-жовті’ заробили кутовий і якраз з нього відзначилися. Двічі семіреченци виносили м’яч зі своєї штрафної, і в останньому випадку на підбір наспів Юрій Перцух, його удар прийшовся в Камо Оганесяна, сфера відскочила до Марину Анічич, і той в дотик поцілив у ближній кут - 0: 1. До перерви Марін Томасов міг зміцнити перевагу гостей після того, як голкіпер, перериваючи простріл, виніс м’яч точно на нього, але хорват не потрапив у ворота. У господарів же Оганесян відзначився ударом з лівого краю в ближню ‘дев’ятку’, однак Еріче виявився напоготові. А на 58-й хвилині ‘Астана’ в значній мірі вбила інтригу в протистоянні. Дорін Ротару обігрався з Томасова, потім залишив не при справах захисника в центрі чужій штрафній, після чого розстріляв ворота - 0: 2. Втім, господарі не здалися. Незабаром вони заштовхали м’яч у ворота ‘Астани’, але арбітр не зарахував цей гол через атаки на воротаря. А на 82-й хвилині Руслан Степанюк вистрілив над самою поперечиною. У підсумку ‘Астана’ здобула впевнену ‘суху’ перемогу і зміцнила своє положення в лідируючій групі. А ‘Жетису’ опустився на четверту сходинку.

‘Кайрат’ під керівництвом нового головного тренера Олексія Шпилевський впевнено стартував у чемпіонаті. Після невдачі в Суперкубку Казахстану алматинцев здобули дві перемоги поспіль в прем’єр-лізі і розраховували на позитивний результат у виїзній зустрічі з ‘Актобе’. Втім, на ділі ця гра відбулася на нейтральному полі. Проблеми ‘червоно-білих’ тільки збільшуються, і ось команді вже заборонено приймати суперників на своєму стадіоні. Тому гру винесли в Костанай. Заборона на реєстрацію новачків сильно підкосив ‘Актобе’, який в перших двох турах силами молоді не зміг набрати бали у зустрічах з ‘Астаною’ і ‘Ордабаси’. Хоча в Шимкенті гості були близькі до нічийного результату. Календар у команди важкий, тим більше, з урахуванням всіх її проблем. ‘Кайрат’ об’єктивно виглядав явним фаворитом у цьому протистоянні. Алматинцев проводили свій матч на день пізніше ‘Астани’ і прекрасно знали, що головний конкурент в боротьбі за ‘золото’ не оступився. Тому права на осічку не мали і номінальні гості. Вони підійшли до гри з відповідним настроєм і відкрили рахунок вже на 12-й хвилині. Конрад Вржещіньскій отримав передачу на правому куті воротарського і в дотик спрямував м’яч під дальню штангу - 0: 1. Але на цьому алматинцев не зупинилися і вже в першому таймі двічі засмутили суперника. На 35-й хвилині Діно Мікановіч пробив точно в правий нижній кут після передачі зліва від лицьової, а перед самою перервою Хабіб Есеола відзначився шикарним дальнім ударом в той же самий кут - 0: 3. На початку другої половини зустрічі за ‘червоно-білих’ зіграла поперечина воріт Ігоря Трофімцов, а потім номінальні господарі почали потихеньку приходити в себе і огризатися. І на 72-й хвилині вони ‘розмочили’ рахунок. Хрвоє Мілічевіч навісив зі штрафного на Антона Шуригіна, Стас Покатілов помилився на виході, і досвідчений півзахисник послав м’яч у порожні ворота - 1: 3. Під кінець основного часу алматинцев могли довести справу до розгрому, але Есеола не реалізував вихід з голкіпером один на один, а Еркебулан Тунгишбаев влучив у поперечину. Але це принципово нічого не змінило - ‘Кайрат’ добув третю перемогу поспіль в КПЛ і піднявся на третє місце.

‘Тобол’ на старті чемпіонату дещо несподівано влаштувався на першому місці в таблиці. Дві великі перемоги команди Володимира Газзаєва дозволили їй обійти конкурентів за різницею м’ячів. У третьому турі костанайцам мав поєдинок з бойовитості ‘Шахтарем’. ‘Гірникам’ заборонили проводити матчі в Караганді і Теміртау, тому гра відбулася в столиці. ‘Шахтар’ жадав набрати перші очки в чемпіонаті, а ‘Тобол’ розраховував повернутися на перше місце, тому як днем ​​раніше ‘Астана’ здобула вікторію і випередила дружину Газзаєва. Костанайци вже на 8-й хвилині створили свій перший небезпечний момент. Михайло Гордійчук через дуги штрафного вистрілив в лівий нижній кут, однак Ігор Шацький, витягнувшись у струнку, дістав до сфери. В середині першого тайму шанс забити втратили вже ‘гірники’. Сергій Зеньов вирвався на рандеву з голкіпером, але пробив прямо в нього. А перед самою перервою номінальним гостям вдалася гостра атака через правий фланг, і після прострілу Максима Федина по воротах пробив ніким не прикритий Руслан Валіуллін, але Шацький знову зіграв надійно. А потім голкіпер ‘Шахтаря’ виручив свою команду після пострілу Азата Нургалієва. У другому таймі номінальні господарі стали менше дозволяти костанайцам - ті збилися на дальні удари. На 69-й хвилині свою майстерність продемонстрував вже Еміль Балаев, який відбив підступний удар Марата Шахметова зі штрафного. Карагандинців в кінцівці зустрічі пішли вперед великими силами, сподіваючись вирвати перемогу, чим скористалися номінальні гості. Одна з контратак ‘Тоболу’ стала результативною. На 88-й хвилині Ніка Квеквескірі розрізає передачею вивів один на один з голкіпером Азата Нургалієва, той пробив у воротаря, але сам же встиг на відскок м’яча і від лицьової прострілив на Сеніна Себа, який вразив порожню частину ворота - 0: 1. ‘Тобол’ продовжив свою переможну серію і повернувся на перше місце.

‘Ордабаси’ почав чемпіонат двома домашніми матчами, і в них він домігся ‘сухих’ перемог. Хоча ворота ‘Шахтаря’ команда Кахабера Цхададзе розкрила тільки на 71-й хвилині, а ворота ‘Тоболу’ - зовсім на 85-й. В характері шимкентцам не можна відмовити, і в третьому турі їм випало гра фактично на нейтральному полі. ‘Окжетпес’ заборонили приймати домашні матчі в Кокшетау, тому черговий матч був винесений в столицю.‘Окжетпес’ розжитися очками до цього не зумів, хоча приємне враження на присутніх справив в матчі з ‘Астаною’. Ось і в поєдинку з ‘Ордабаси’ синегорцев жадали дати бій амбітному супернику. У дебюті зустрічі вони провели небезпечну атаку лівим флангом, і Данило, увірвавшись в чужу штрафну зліва, пробив в ‘сітку’ з зовнішнього боку. Незабаром послідувала відповідь ‘Ордабаси’. Шимкентци відібрали м’яч у чужій штрафній, і Жоао Пауло вискочив на ворота по правому краю, перекинув голкіпера, проте захисник виніс сферу зі ‘стрічки’. На 38-й хвилині номінальні гості заробили стандарт біля правого кута чужого штрафного. Подачу Тимура Досмагамбетова замкнув Сергій Малий, проте Руслан Абжанов в падінні відбив сферу. Після перерви таких моментів суперники вже не мали. Хоча настирливий Пауло ще пару раз змусив Абжанова вступити в гру. І голів у поєдинку так і не сталося. ‘Окжтетпес’ набрав свій перший бал в чемпіонаті, а ‘Ордабаси’ не зумів зрівнятися з трійкою лідерів.

‘Іртиш’ в минулому турі реабілітувався перед своїми вболівальниками за крупну поразку від ‘Тоболу’, впевнено перемігши в столиці ‘Атирау’.Поєдинок з ‘Кайсаром’ був першим домашнім матчем для команди Дімітара Димитрова в сезоні. І, зрозуміло, вона розраховувала взяти три очки і підібратися ближче до лідируючої групи. Втім, суперник у господарів також горів мотивацією. ‘Кайсар’ в двох стартових турах поповнити свою очкову скарбничку не зумів, поступившись вдома ‘Атирау’ та ‘Жетису’ з одним і тим же рахунком 0: 1. При цьому кизилордінци цілком могли розраховувати на більше, проте реалізація їх підвела. І поправити приціл вони сподівалися в Павлодарі. Однак в перші півгодини гри у гостей попереду мало що виходило. Господарі діяли активніше, але стовідсоткових моментів також не створювали. А на 33-й хвилині раптово огризнувся гості. Тигран Барсегян уздовж лицьової прорвався справа в чужу штрафну і прострілив на Куле Мбомбо, який із забійної позиції вистрілив вище воріт. Після перерви загубили момент вже господарі - Мілан Мирославль з правого кута воротарського пробив неточно. А незабаром голкіпер ‘Кайсара’ Олександр Григоренко в падінні відбив удар в дальній кут. У кінцівці поєдинку додали вже кизилордінци. І на третій компенсованій хвилині вони вирвали перемогу. Барсягін залишив м’яч Байжанова на правому краю штрафного, і Максат в дотик вистрілив у ближню ‘дев’ятку’ - 0: 1. ‘Кайсар’ набрав свої перші очки в поточному чемпіонаті і наздогнав у таблиці ‘Іртиш’.

‘Тараз’ провалив старт чемпіонату, зазнавши двох гостьових поразки з загальним рахунком 1: 6. І якби з ‘Актобе’ не зняли окуляри, то саме жамбильци б знаходилися на самому дні таблиці перед третім туром. У звітний ігровий день ‘Тараз’ зустрівся вдома з ‘Атирау’, який встиг до цього моменту пізнати і смак перемоги, і гіркоту поразки. Господарі розраховували в рідних стінах поправити своє турнірне становище, проте їм слід було побоюватися контратак ‘нафтовиків’, які на виїзді діють вельми впевнено. Для наставника ‘Тараз’ Вахіда Масудова зустріч з ‘Атирау’ була особливою, так як він очолював цю команду ще в минулому сезоні. Господарі створили перший небезпечний момент вже на 13-й хвилині. Серж Ньюадзі промчав по правому краю і пробив в дальній нижній кут, але Володимир Логіновскій в падінні дотягнувся до м’яча. Гості відповіли в середині першого тайму. Даурен Кайралліев вистрілив поруч з ближньою штангою. До перерви у ‘Тараз’ двома хльостким ударами відзначився Рахімжан Розибакіев, але обидва вони мети не досягли. У дебюті другого тайму Олексій Родіонов міг вивести ‘Атирау’ вперед, але, перекидаючи голкіпера, не потрапив в створ. Потім господарі заволоділи ініціативою і на 71-й хвилині добилися свого. Елгуджа Лобжанідзе замкнув подачу Віктора Крюкова з правого флангу, головою спрямувавши м’яч у лівий нижній кут - 1: 0. Тут же ‘нафтовики’ могли відігратися, але Самат Отарбаев відбив удар Родіонова з близької відстані. А на 78-й хвилині все в матчі стало остаточно ясно. Ньюадзі в чужій воротарської вразив порожню частину воріт після прострілу справа і встановив остаточний рахунок - 2: 0. Ця перемога дозволила ‘Таразу’ піти з небезпечної зони.